Wakacje we Francjii
Bercy

Bercy

Bercy jest jedną ze wschodnich dzielnic Paryża. W przeciągu kilku lat Bercy rozbudowało się, rozwinęło architektonicznie poprzez zbudowanie nowoczesnych budynków oraz zazielenienie parków w nowoczesnym stylu.

Sprawdź na mapie:

 

Bercy słynie z Palais Omnisports – Hali Sportowej, zbudowanej w nowym stylu, otoczonej dookoła piękną zielenią, a piękna temu widokowi dodaje prawy brzeg Sekwany. Budynek kształtem przypomina nie zamknięty trójkąt do którego z każdej strony prowadzą długie schody. Boki budynku pokryte są zielenią, wyglądając jak murawa na stadionie, a na samym szczycie znajdują się przeszklone szyby.

 

Palais Omnisports
Palais Omnisports

Miasteczko oprócz niesamowitej architektury ma w sobie wspaniałe miejsce odpoczynku, relaksu a zarazem miejsce, gdzie przyroda łączy się z architektonicznym wdziękiem i pomysłowością człowieka. Jest to Parc Bercy, który składa się z trzech parków( Ogród Romantyczny, Ogród łąk oraz Village-Bercy). Każdy z nich reprezentuje inny temat tworząc klimat zgodny z nazwą danego Ogrodu. Poprzez teren Parc Bercy rozciągają się winiarnie oraz kawiarenki, gdzie można spędzić miło czas lub skosztować wina.

Następnym dziełem, budowlą w nowoczesnym stylu jest Ministere de L’Economie, des Finances et de L’Industrie – Budynek Ministerstwa Finansów. Ogromny budynek stojący nad samym brzegiem Sekwany, z zanurzonym w Sekwanie dwoma filarami robi niesamowite wrażanie.

Odmienną budowlą jest Bibliotheque Nationale de France – Francuska Biblioteka Narodowa. Biblioteka składa się z czterech monumentalnych, przeszklonych budynków o dość dziwnym kształcie. Każdy z budynków składa się z dwóch ścian połączonych ze sobą jednym z boków. Do Biblioteki prowadzi most Simone de Beauvoir.

Bibliotheque Nationale de France
Bibliotheque Nationale de France

Całość dzielnicy Bercy to zestaw architektonicznej pomysłowości z wykorzystaniem przyrody, Parków zaprojektowanych w nowoczesny sposób przeplatający się z  tradycyjnymi winnicami, restauracjami i kawiarenkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *