Wakacje we Francjii

Bois de Boulogne – Lasek Buloński

Bois de Boulogne – Lasek Buloński znajduje się wzdłuż dzielnicy 16 Paryża, powstał za czasów cesarza Ludwika Napoleona. Miejsce, pełne zieleni i roślin różnych gatunków. Lasek który staje się miejscem spotkanie z naturą, obcowania z nią, relaksu i wypoczynku. Jest także królestwem dzieci.
Dokładne położenie sprawdzisz na mapie:

Idąc wzdłuż lasku rozpościera się Lac Interferieur – Jeziore Dolne. Jest to nie duże jezioro, a wokół rośnie gęsty las. Miłośnicy lubiący wykorzystywać uroki natury i spędzać miło czas, mogą popływać łódką lub pojeździć rowerem. Warto wiedzieć, że restauracja znajduje się na wysepce do której trzeba dopłynąć promem.

W pobliżu znajduje się drugie jezioro, choć mniejsze od poprzedniego o nazwie Lac Souperieur. Największą atrakcją oraz połączeniem tych dwóch jezior są kaskady. Woda delikatnie spływająca z małych skałek pokryta dookoła zielenią daje niesamowity wygląd pozwalając się nam wyciszyć i ukoić skołatane nerwy.

Lasek buloński
Lasek buloński

Nieco dalej rozciąga się, aż na 24 ha przepiękny ogród mający w sobie nutkę romantyzmu okryty kwiatami róż. Romantyzmu dodaje także liczna ilość mostów, rzeczek po których płyną lilie wodne przeplatając się z szumem drzew i wodospadów. Corocznie odbywają się konkursy międzynarodowe o nazwie „Roseraie de Bagatelle”, jest to konkurs różany trwający od maja do września, a zarazem raj dla hodowców róż.

Kolejną, wartą zainteresowania częścią lasku jest Jardin d’Acclimatation. Najbardziej zainteresowani będą ci najmłodsi, gdyż jest to Raj, ale dla maluchów. Pełno tu karuzeli, huśtawek oraz zjeżdżalni. Nie brakuje tu także takich atrakcji jak jazda kolejką, oczywiście przystosowaną dla dzieci oraz jazda kucykiem. Znajdują się także dwa Muzea, które są przygotowane z myślą o tym, aby rozszerzyć wiedzę dzieci oraz ich umiejętności praktyczne. Musee en herbe odkrywa historię sztuki oraz dzięki zajęciom praktycznym pozwala na rozwinięcie swych zdolności. Musee National des Arts et Tradictions Populaires związane jest z tematyką sztuki i obyczajów ludowych.

Niezwykłe miejsce, dedykowane osobom potrzebującym chwili wytchnienia, chwili z dala od gwaru miasta i głośnych uliczek. Osobom przytłoczonym codziennością życia i potrzebującym zanurzenia się choć na chwilę w urokach przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *