Wakacje we Francjii

La Villette -Park XXI wieku

La Villette jest częścią Paryża. Niegdyś górował tu przemysł mięsny. Któż by pomyślał, że w takim miejscu powstanie nowoczesny park połączony z rozrywką oraz miejscem wypoczynku. Park został zaprojektowany pod kątem wypoczynku, relaksu oraz zabawy. Powstał on w 1982 r. na podstawie projektu o nazwie „Zielony Salon Miasta”, którego projektantem był architekt Bernard Tschumi. Bernard Tschumi wygrał międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie miasta XXI w, co mu się udało.
Dokładne położenie parku na mapie:

Jak sama nazwa wskazuje jest to miasto pełne zieleni oraz parków różnego rodzaju. Przez park przepływa rzeczka, dzięki czemu jest możliwy rejs promem, podczas którego widzimy uroki tego miejsca. Park jest podzielony na kilka małych miasteczek zgodnie z dziedziną. To znaczy, że mamy np.: Miasteczko Nauki i Techniki- Cite des Sciences et de L’Industrie.

Zaprojektowanych ogrodów z godnie z tematyką jest 10. Wiele z tych ogrodów jest rajem dla tych najmłodszych. W Parku XXI w. mamy więc Ogród Luster, Ogród Wydm, Ogród Bambusów, Ogród Wysp, Ogród Cieni, Ogród Smoka, Ogród Akrobacji oraz Ogród Strachów Dziecięcych. Każdy z Ogrodów został zaprojektowany z wyobraźnią oraz cechuje się nowoczesnym stylem.
Park La Villette w ujęciu kamery:

Ponadczasowym obiektem jest ogromna, aż 36-metrowa kula o nazwie Geode. Całość obiektu zbudowana została z małych, srebrnych trójkącików odbijających się w blasku słońca. Geode jest to kino, które dzięki efektom specjalnym sprawia, że podczas oglądania seansu, mamy złudzenie, iż jesteśmy wewnątrz filmu. Koszt jednego seansu to 10,50 euro. Dla dzieci bilet ze zniżką 9 euro.

Geode
Geode

Kolejnym interesującym miejscem jest Symulator. Symulator jest to kabina, która mieści 60 osób, a podczas oglądania, akcja jest zsynchronizowana z ruchami obiektu. Większość z nas symulatory kojarzy z kabinami służącymi do symulacji lotów kosmicznych. Ciekawostką jest, że Symulator w La Villette był pierwszym symulatorem w Europie. Pamiętajmy, że nie jest to dobry sposób rozrywki dla kobiet w ciąży oraz małych dzieci.

La Villette jest nowoczesnym Parkiem, który ukazuje kreatywność ludzką, wykorzystanie nowych technologii oraz urzeczywistnienie wspaniałych pomysłów. Taki sam zamiar ma Miasteczko Nauki i Techniki- Cite des Sciences et de L’Industrie. Ogromny, przeszklony budynek o 40 m. wysokości i 3 ha powierzchni. Miasteczko Nauki i Techniki- Cite des Sciences et de L’Industrie ukazuje zdolności ludzkie prezentując wystawy, które ukazują nowe techniki oraz nowe osiągnięcia. Znajduję się tam miejsce specjalne dla dzieci o nazwie Cite des enfants – Miasteczko Dzieci.

Dla osób zainteresowanych muzyką oraz tańcem proponujemy odwiedzić Cite de la Musique – Miasto Muzyki. W Parku znajduje się także miejsce zwane Sala Zenith – Zenith de Paris, w którym odbywają się koncerty znanych piosenkarzy.

Cite de la musique
Cite de la musique

Park La Villette został stworzony do zabawy, rozwoju, nauki oraz zdobywania nowych doświadczeń i zdobywania świata. Miejsce posiadające wszystko w jednym. Mądrość oraz kreatywność człowieka zamknięta właśnie w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *