Wakacje we Francjii
paryż z dziećmi

Miejsca dla dzieci w Paryżu

Planując wycieczkę, wielokrotnie zastanawiamy się „dokąd zabierzemy dzieci”, aby ich nie zanudzić, tylko czegoś nauczyć. Przedstawimy kilka ciekawych miejsc, dokąd możemy zabrać nasze pociechy, a one nawet nie zauważą, jak szybko im minie czas i jakie jest to dla nich pożyteczne.

Rozpocznijmy naszą wspólną wycieczkę po Paryżu od Ballon Generali. Jest to dobre miejsce dla młodych odkrywców. Ballon Generali to jak nazwa wskazuje, ogromny balon, który jest w stanie wznieść się na około 150 m. Jeśli twój odkrywca, chciałby zobaczyć cały Paryż z „lotu ptaka”, to warto przemyśleć, czy nie skorzystać z takiej atrakcji. Koszt takiego lotu waha się od 10 do 12 euro, w zależności od tego czy wybierzecie dni codzienne, czy też niedziele lub święta.

Ballon Generali
Ballon Generali

Bardzo ciekawym miejscem, a zarazem miejscem, które wspaniale zobrazowało piękno Paryża poprzez umieszczenie miniaturowych zabytków w jednym parku jet France Miniature. Jest to obszar, który ma około 5 ha oraz 150 zabytków Paryża w jednym miejscu. Miejsce to pozwala rodzicom zobrazować wszystkie zabytki i przygotować na dalszą podróż po Paryżu. Dzieci widząc w pomniejszeniu wierzę Eiffla czy też Luwr, z chęcią chcą je zobaczyć na żywo. Cena biletu to 19 euro dla dorosłych, a ulgowy13 euro.

Zainteresowanych botaniką, roślinami lub morskim życiem, zapraszamy do zwiedzania Palais de la Porte Doree – Aquarium Tropical. Jest to miejsce przypominające oceanarium, które kryje w sobie wiele gatunków ryb oraz roślin morskich. Różni się od innych oceanariów różnorodnością gatunków roślin, a także zgromadzeniem wielu gatunków ryb tropikalnych. Koszt wejścia to tylko 4 euro. Miejsce to ukazuje jak wygląda morze, pomaga odkryć dzieciom gatunki dotychczas im nieznane zarówno ryb jak i roślin.

Sprawdź na mapie jego położenie:

Idąc krokiem zdobywców wiedzy możemy odkryć Safari znajdujące się w ZooSafari de Thoiry.  Park zoologiczny słynie z rezerwatu afrykańskiego, gdzie możemy przejść się pośród afrykańskich zwierząt i poczuć jak w Afryce. Szczególną atrakcją jest tunel przez, który możemy zobaczyć przechadzające się lwy. Możemy poczuć się jak wśród stada lwów, dzięki tunelowi, który jest cały ze szkła, a lwy możemy zobaczyć przez daną szybę.Park jest oddalony od Paryża  o 45 minut drogi.

Na koniec wycieczki wybierzmy się do Paris – Story. Jest to spektakl multimedialny odbywający się w operze. W dosyć nowoczesny sposób zostaje ukazana historia sięgająca, aż 2 tys. lat wstecz. Spektakl nie trwa długo, około 50 minut. Możemy oczywiście wybrać przekład językowy. W ofercie przekładu mamy 14 różnych języków, w czym znajduje się także język polski.

Będąc z naszym maluchami, pamiętajmy, aby tak zaplanować wspólny czas, aby upłynął im miło, z korzyścią dla nich, rozwijaniu ich wiedzy oraz łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *