Wakacje we Francjii
Festiwale w Paryżu

Uroczystości w Paryżu

Cały świat zna Paryż, miasto w których odbywa się wiele uroczystości, festiwali, imprez sportowych i innych dziedzin związanych z teatrem czy też sztuką. Miejsce stworzone dla osób kreatywnych, młodych, zmotywowanych lub poetów poszukujących weny twórczej. Paryż jest miastem, które daje szansę wybicia się wielu młodym ludziom, poprzez uczestnictwo w takich uroczystościach. Jest to stolica elegancji znana z wielu targów mody, modelek oraz projektantów.

Jedną ze znanych uroczystości trwającej cały miesiąc począwszy od stycznia aż do lutego jest Mobile Film Festival. Mobile Film Festival ma za zadanie odkrycie młodych reżyserów, sprawdzenie ich kreatywności i zdolności do tego zawodu. Młodzi, zdolni oraz zainteresowani, przyszli filmowcy mają za zadanie zrobienie filmu poprzez komórkę i nadesłanie materiału. Oczywiście osoba, która wygra ten Festival dostaje życiową szansę poprzez otrzymanie stypendium na swój pierwszy film.

Warto wspomnieć, że od września do października odbywają się targi mody takie jak pret-a-porter czy „Who’s next in Paris”, które są wielką szansą dla młodych projektantów. Mają szansę wybicia się w świecie mody, pokazania swej kreatywności, wyczucia stylu i pokazania swych pomysłów. Wielu młodych projektantów poszukując szansy w świecie mody jedzie właśnie do Paryża w celu ukazania swej wizji na tym rynku.

Paryż jest otwarty na tradycje i kulturę świata, dlatego co roku od marca przez cały miesiąc odbywa się Festival de L’Imaginaire czyli Festiwal Kultur Świata. Najzdolniejsi mają szansę wykazać się swymi zdolnościami. Wachlarz dziedzin w jakich możemy uczestniczyć jest różnorodny. Począwszy od muzyki, teatru poprzez modę i stylistykę. Możemy wykazać się swymi zdolnościami, podzielić się naszą tradycyjną muzyką oraz ukazać jak wygląda nasza sztuka. Ten Festiwal jest dla wszystkich, niezależnie od kultury i tradycji, wręcz przeciwnie, jest to miejsce i czas w którym możemy się podzielić naszą kulturą.

Festival de L'Imaginaire
Festival de L’Imaginaire

W Paryżu oprócz festiwali typu konkursowego odbywają się festiwale stworzone do wypoczynku, posłuchania dobrej muzyki, koncertów bluesa, rhytm & bluesa lub gospel. Paryskie Festiwale Country odbywają się 23-25 czerwca.

Oprócz muzyki odbywają się Mistrzostwa Europy w interesujących dziedzinach i wartych spróbowania. Można uczestniczyć w zawodach rodeo lub w zawodach w przeciąganiu liny. Dla miłośników jedzenia Hot-dogów, proponujemy spróbować sił w zawodach jedzenia hot-dogów. Natomiast kobiety mogą uczestniczyć w pokazach mody country.

Paris-plage
Paris-plage

W tym czasie odbywają się także wyścigi kelnerów. Jest to niesamowity widok, zobaczyć elegancko ubranych kelnerów z tacą w dłoni i butelką wina biegnących po wygraną. Takie zawody warto zobaczyć, nie tylko po to, aby w nich uczestniczyć, ale po to, aby dopingować.

Nad Sekwaną w wakacje odbywają się koncerty oraz bale. Impreza jest zwana Paris-Plage. Nazwa Plage- Plaża zapewne pochodzi od miejsca, w jakim się znajdują, a dokładnie na sztucznej plaży.

Paryskie festiwale to nie tylko zabawa, ale w większości przypadków to szansa ukazania swych nadzwyczajnych zdolności, swych wizji oraz kreatywnych pomysłów. Jeśli masz coś do pokazania światu, to skorzystaj z takiej szansy. Wiele aktorów, modelek oraz projektantów zdobyli sławę dzięki uczestnictwu w konkursach i festiwalach tego typu. Nie czekaj dłużej, skorzystaj ze swojej szansy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *